7 tipů jak prodat dům, když nikdo nechce kupovat nemovitosti

Publikováno : 02. 05. 2023 | Autor: Ing. Filip Turecký MSc.

Prodej domu v době, kdy je obtížné najít kupce, může být výzvou, ale existuje několik strategií, které můžete vyzkoušet.

 

Prodej domu v době, kdy je obtížné najít kupce, může být výzvou, ale existuje několik strategií, které můžete vyzkoušet. Zde je několik tipů:

1.           Nastavte realistickou cenu: Prodejní cena je klíčovým faktorem při přitahování potenciálních kupců. Zjistěte si tržní hodnotu podobných nemovitostí ve vašem okolí a nastavte cenu tak, aby byla konkurenceschopná.

2.           Opravte a vylepšete nemovitost: Pokud je váš dům ve špatném stavu, může to odradit potenciální zájemce. Zvažte provedení nezbytných oprav a vylepšení, abyste zvýšili atraktivitu nemovitosti.

3.           Profesionální marketing: Investujte do kvalitních fotografií, které zvýrazní nejlepší stránky vašeho domu. Vytvořte lákavý popis a zveřejněte inzerát na různých realitních webech a sociálních médiích. Můžete také zvážit spolupráci s realitním makléřem, který vám pomůže s marketingem.

4.           Otevřené prohlídky a virtuální prohlídky: Uskutečněte otevřené prohlídky (den otevřených dveří), které umožní zájemcům prohlédnout si nemovitost. Můžete také zvážit virtuální prohlídky, které umožní zájemcům prohlédnout si dům online.

5.           Spolupráce s realitním makléřem: Realitní makléři mají přístup k rozsáhlé síti kupců a zkušenosti s prodejem nemovitostí. Zvažte spolupráci s kvalifikovaným realitním makléřem, který vám pomůže najít kupce a vést vás procesem prodeje.

6.           Flexibilita při jednání: Buďte připraveni na jednání s potenciálními kupci ohledně ceny a dalších podmínek prodeje. Flexibilita může přilákat zájemce a usnadnit uzavření prodeje.

7.           Dávejte si pozor na dokumentaci: Ujistěte se, že veškerá dokumentace týkající se nemovitosti je v pořádku a připravena pro prodej. To může zvýšit důvěru potenciálních kupců a urychlit prodejní proces.


Pokud jste už vyzkoušeli tyto tipy a stále nemáte úspěch, můžete zvážit následující:

1.           Snížení ceny: Pokud nemáte žádné nabídky nebo zájemce, můžete zvážit snížení prodejní ceny. Nižší cena může přilákat více potenciálních kupců a urychlit prodej.

2.           Pronájem nebo pronájem s možností odkoupení: Pokud nemůžete prodat dům okamžitě, můžete zvážit pronájem nemovitosti s možností odkoupení. Tímto způsobem si udržíte příjem a zároveň se otevřou možnosti prodeje v budoucnosti.

3.           Oslovte investory: Pokuste se oslovit investory, kteří se specializují na nákup nemovitostí za účelem dalšího pronájmu nebo rekonstrukce a prodeje. Investoři mohou být ochotni koupit váš dům za sníženou cenu.

4.           Spolupráce s jiným realitním makléřem: Pokud jste spolupracovali s realitním makléřem, který neměl úspěch, můžete zvážit spolupráci s jiným makléřem, který může mít kontakty na jiné potenciální kupce.

5.           Zlepšení prezentace nemovitosti: Zkuste znovu zhodnotit prezentaci nemovitosti. Ujistěte se, že fotografie, inzerát a popis jsou atraktivní a přesvědčivé. Zvažte případné úpravy, které by mohly přilákat více zájemců.


Je důležité mít trpělivost a pružnost při prodeji nemovitosti, zejména v době, kdy je trh pomalý. Mohlo by být také užitečné konzultovat vaši situaci s odborníkem, jako je realitní makléř nebo právník, kteří mohou poskytnout konkrétní rady a strategie pro váš konkrétní případ.


Pokud uvažujete o prodeji domu nebo potřebujete radu, jsem Vám plně k dispozici na tel.č. 602 589 223 anebo e-mailu filip.turecky@realmoravia.cz